Zdravotní x zdravá obuv

Zdravotní x zdravá obuv. Občas se k nám dostane zákazník, který se ptá, zda prodáváme zdravotní boty. Ale co je to vlastně zdravotní bota? Jak definovat takovou botičku? Těžko na takovou otázku odpovědět. Ale takový zákazník na 100% ví, že třeba v lékárně zdravotní obuv koupil... když se na to podívám ze svého pohledu, zdravotní obuv, zdravá obuv, ortopedická obuv – víceméně synonyma, jejichž použití neupravuje žádná norma. Marketingový tah, nebo opodstatněné přívlastky?
Vidím to tak, že BAREFOOT bota by měla respektovat a kopírovat tvar nohy, měla by odpovídat do délky i do šířky, čím více se špička obuvi svým tvarem blíží ostré špičce, nebo hranám, tím více se vzdalujeme ideálu zdravé obuvi. Vnitřní stélka pro zdravé obouvání není tvarovaná, nožní klenba se tvaruje posilováním svalů nožky, pata není pevná. Bota by měla být dostatečně prodyšná. Noha by měla v patě dobře sedět a nevyzouvat se.
Naopak, že ZDRAVOTNÍ bota by měla respektovat a kopírovat tvar nohy, měla by odpovídat do délky i do šířky, čím více se špička obuvi svým tvarem blíží ostré špičce, nebo hranám, tím více se vzdalujeme ideálu zdravé obuvi. Vnitřní stélka pro zdravé obouvání je tvarovaná, podpírající nožní klenbu a současně dostatečně prodyšná. Zdravotní botička by měla mít pevnou patu, noha by měla v patě dobře sedět a nevyzouvat se.